Sledování 66 000 bitcoinů: Co bychom se měli naučit z příběhu BTC-e

Společnost Coinfirm zabývající se plněním předpisů jako služba diskutuje o situaci BTC-e a 66 000 bitcoinů se přesunulo.

Podle Pawela Kuskowského, generálního ředitele & Spoluzakladatel společnosti Coinfirm, hned po zatčení Alexandra Vinnika, obecně označovaného jako strůjce BTC-e, bylo přes 18 000 BTC přesunuto z 18f1yugoAJuXcHAbsuRVLQC9TezJ6iVRLp přes bitcoinový ekosystém.

Směšovače bitcoinů by mohly vyhynout

Sám Vinnik čelí 21 obviněním americké poroty, zejména z praní peněz, ale také z počítačového hackingu a obchodu s drogami.

V poslední době byla hanebná část trhu s kryptoměnami velmi zasažena. Všechno to začalo společným úsilím donucovacích orgánů z USA, Evropy a Thajska uzavřít dva hlavní trhy s temnou sítí, které se většinou používají pro obchod s drogami. Kuskowski poznamenává, že tři dny poté, co hacker, nejpopulárnější služba míchání bitcoinů BitMixer, oznámila okamžité ukončení provozu.

Směšovací služby (směšovače, stavitelé, anonymizátoři) jsou služby, které jsou nástroji pro potenciální směšování nelegálních fondů a jsou považovány Europolem a Interpolem za nelegální nástroje – jejich použití lze považovat za úmyslnou anonymizaci fondů.

v zveřejnit příspěvek na fóru bitcointalk, administrátoři uvedli, že vidí budoucnost bitcoinů čistší a legitimnější než minulost temné sítě. Navíc se zdá, že si uvědomili, že mixéry se staly nadbytečnými v důsledku nových řešení shody s blockchainem a analytických řešení.

Nevědomost není omluva

BTC-e.com, jedna z nejstarších kryptoměn, byla považována za zlatý standard spolehlivosti. To se může zdát zvláštní, vzhledem k reputaci burzy působící z Ruska. Ukazuje se, že tato stabilita mohla být zakořeněna v nezákonných operacích, které se na burze odehrály, protože někteří využili vědomě tolerantní politiky burzy.

Nedávné zprávy odhadují, že 95 procent bitcoinových transakcí vyplývajících z ransomwarových útoků bylo vyplaceno prostřednictvím BTC-e, burzy, která zpracovávala až tři procenta veškerého provozu bitcoinů.

Nyní BTC-e čelí pokutě 110 milionů dolarů od společnosti Financial Crimes Enforcement Network za usnadnění prodeje ransomwaru a temných internetových drog a americké orgány se zmocnily domény webu.


Upozorňujeme, že ransomware je trestná činnost a pomoc při „anonymizaci“ nebo „vyčištění finančních prostředků“ z tohoto zdroje je považována za praní peněz a je trestným činem. Stále nemůžeme vědět, jestli se jim podaří dostat zpět do hry.

Kuskowski řekl Cointelegraph, že krátce po prvním tweetu oznamujícím neplánovanou údržbu webu úřady potvrdily, že jedna z hlavních postav za BTC-e, Alexander Vinnik, byl zatčen v severním Řecku a nyní čelí obvinění z vedení operace praní peněz odhadované na zhruba 4 miliardy $ , a také se předpokládá, že se Alexander zúčastnil hackování MtGox.

V důsledku toho společnost FinCEN vynesla proti Vinnikovi občanskoprávní trest ve výši 12 milionů $ a v případě usvědčení bude čelit až 55 letům vězení.

Další morálka příběhu je, že ať už vědomě nebo ne, nezabráníte tomu, aby vaše společnost nebo platforma prala peníze z kriminálních operací nebo zdrojů, může nejen vážně ohrozit vaše podnikání, ale také vaši osobní svobodu.

27. července 2017 Jamal El-Hindi, Úřadující ředitel FinCEN uvedl:

“Budeme držet zodpovědné zahraniční vysílače peněz, včetně směnáren virtuálních měn, které podnikají ve Spojených státech, když úmyslně porušují americké zákony proti praní špinavých peněz.” Tato akce by měla silně odradit každého, kdo si myslí, že může pomocí šifrované virtuální měny usnadnit ransomware, temný čistý prodej drog nebo provádět jinou nezákonnou činnost. Tým FinCEN společnosti Treasury a naši partneři v oblasti vymáhání práva budou spolupracovat se zahraničními protějšky po celém světě, aby náležitě dohlíželi na směnárny a administrátory virtuální měny, kteří se pokoušejí rozvrátit americké zákony a vyhnout se dodržování záruk USA pro boj proti praní peněz. “

Nová éra Blockchainu

Kuskowski odhaluje, že přibližně dvě hodiny po prvním tweetu z BTC-e bylo přes 66 000 bitcoinů přesunuto z adresy 18f1yugoAJuXcHAbsuRVLQC9TezJ6iVRLp bitcoinu přes několik tisíc zprostředkovatelských adres.

Poznamenává, že Coinfirm použil jejich Blockchain AML & Platforma Analytics, která zefektivňuje a automatizuje AML a dodržování předpisů pro Blockchain, aby bylo možné sledovat transakci.

Tento případ nastavuje novou éru Blockchainu, protože jedna z nejstarších burz byla přímo spojena s nelegálními aktivitami, a naznačuje, že implementace analytických nástrojů pro boj proti praní peněz na burzách a ve všech kryptoměnových podnicích je nutností, jak se ekosystém pohybuje vpřed.

Zdůrazňuje také, že bez ohledu na to, kde se nacházíte – je třeba dodržovat pravidla AML / CFT. Tyto události smíchané s novými řešeními na trhu posouvají celý ekosystém Blockchain dále k komerčnímu a masovému přijetí a odhalují nesporné výhody, které přináší, pro mnohem širší okruh uživatelů a podniků.

Oprava tradičního systému

Loni v lednu se Chris Skinner setkal s Kuskowskim, aby diskutovali o Blockchainu a budoucnosti Compliance. V Blogpost pro praní jako služba která vyplynula z tohoto setkání, uvádí, že 98 procent z odhadovaných 1,6 bilionu USD praní špinavých peněz prochází sítěmi v tradičním finančním systému.

Ukazuje se, že spoléhání se tradičního finančního systému na zprostředkovatele a ústřední orgány může být náchylnější ke špatnému řízení, než plně decentralizované, automatizované a auditovatelné systémy založené na Blockchainu a řešeních, která nejsou zaměřena na vyšetřování, ale poskytují údaje, aby se zabránilo jejich vazbě na finanční trestné činy.

Jak by tomu bylo v případě jakéhokoli funkčního neregulovaného systému výměny hodnot, bitcoin byl částečně přijat lidmi, kteří chtěli uniknout finančnímu dohledu. Díky tomu bylo přijetí bitcoinu obtížnějším případem, zejména pro komerční subjekty.

Společnosti a finanční instituce po celém světě si někdy nepřesně pochvaly za údajnou anonymitu stěžovaly na přijetí světově se měnící inovace a potenciální klienti, kteří ji používají, tak činí hlavně kvůli dodržování předpisů a obavám z regulace. Nyní se ukázalo, že příliv a odliv se obrátil k celkovému dobru.

S řešeními Compliance-as-a-service pro systémy založené na blockchainu stojíme na pokraji systému s potenciálem téměř vymýtit praní peněz a poskytnout finančnímu systému novou éru poctivosti a transparentnosti..

Soulad je možný

Tento případ dokazuje, že dodržování předpisů pro bitcoiny a kryptoměny je nejen možné, ale může se stát vrstvou jak pro blockchain, tak pro tradiční systémy, což umožňuje další generaci efektivity, transparentnosti a bezpečnosti pro uživatele a společnosti na celém světě.

Funkce a infrastruktura nabízená dozrávajícím ekosystémem Blockchain nemají obdoby a překážky v dodržování předpisů považované za největší překážku pro kryptoměnu a masové přijetí blockchainu, které se řeší, mohou vést k nové éře dodržování předpisů celkově.

To, co dříve znamenalo velké náklady a odliv pracovní síly pro všechny zúčastněné strany, lze nyní automatizovat a zefektivnit do bodu, kdy se již nestane velkou zátěží, a otevírá možnost pro malé a rušivé hráče vstoupit na trh a komunikovat s společnosti a jednotlivci na celém světě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me