FUDsters, nesprávně interpretovaný Microsoft Partnership, odpovědný za IOTA Decline, vysvětluje generální ředitel

Před dvěma lety, v lednu 2016, zveřejnil Cointelegraph rozhovor s Davidem Sonstebo, generálním ředitelem IOTA, který uvedl svou vizi kryptoměny bez blockchainu a vysvětlil technologii za IOTA. IOTA je od svých skromných začátků nyní zařadil v top 10 světových kryptoměnách.

Cointelegraph Davida znovu dohnal o rozhovoru o nedávných událostech a celkové cestě IOTA.

Cointelegraph: Cena IOTA po oznámení Microsoft Partnership prudce explodovala, jen aby po ‚vyjasnění ‘klesla dolů. Co si myslíte, že se tam stalo? Byla to jen mylná představa, nebo by mohlo dojít k nějakému uvažování z jakéhokoli konce?

David Sonstebo: Náhlé zvýšení cen IOTA nelze připsat nesprávně interpretovanému „Microsoft Partnership“, i když je to příběh „FUDsterů“ a dalších nekritických lidí, kteří slepě a zavádějícím způsobem šli a šířili se jako virus. IOTA oznámila datový trh, který je sám o sobě novým zabijáckým uplatněním IOTA a významným milníkem pro přijetí kryptoměny obecně, se zúčastněnými společnostmi jako Samsung ARTIK, Bosch, Fujitsu, Orange, Engie, DNV GL, Schneider Electric, EY, Accenture a spousta dalších. Kombinace těchto gigantů daleko převažuje nad jakýmkoli dopadem, který měla na oznámení jedna jedinečná společnost jako Microsoft.

Kromě toho je IOTA již spoluzakladatelem společnosti Microsoft z Decentralized Identity Foundation a Microsoft nás pozval, abychom se stali součástí jejich zásobníku Azure počátkem roku 2016. Spojení Microsoft a IOTA bylo proto pro veřejnost starou novinkou. Další přední světové společnosti spolupracující s IOTA byly tím, co upevnilo IOTA jako přední protokol v myslích většiny a následně mělo dopad na tržní kapitalizaci. Společnost Microsoft byla nejméně zajímavým účastníkem tohoto datového trhu – můžeme tedy vyloučit Microsoft z hlediska ceny přisuzované novinkám Data Marketplace. Kromě toho IOTA rovněž kótovala na druhé největší korejské burze kryptoměn Coinone ve stejnou dobu, což byl významný faktor ve strmém nárůstu ceny a objemu.

Stalo se pouze vnitřní procesní chybou na straně Microsoftu, kterou převzali v korespondenci s IOTA Foundation. Jeden z jejich hlavních inženýrů Blockchainu nám dal povolení k PR, logu a poskytl nám nabídku, kde vznikl dnes nechvalně známý výraz „partner“. Citovali jsme je doslovně, jako by to udělala každá profesionální entita.

Poté se spousta FUDsterů rozhodla spamovat Microsoft dotazy jako: "spouštíte datové tržiště?" a "jsou vaši obchodní partneři?" Tato palba způsobila, že se jejich oddělení PR marně pokusilo objasnit nuance. Někteří novináři pak roztočili nepatrný sémantický problém do kontroverze, kterou znovu využili „FUDsters“ ve snaze manipulovat s trhem. Bylo to tak zesíleno a ztělesňuje to, jak lze snadno manipulovat pravidelné uživatele a investory do kryptoměny cyklem FOMO-FUD, že se neurovědec a autor Bobby Azarian cítili vyzváni k napsání podrobného článku pro Psychologie dnes a HuffingtonPost o celém debaklu.

CT: Když přišla IOTA, přitahovala v podstatě pozornost svou technologií „bez blockchainu“. Co si myslíš o nových technologiích, které se od té doby objevily v kryptosféře po IOTA? Existuje něco, co na vás zvlášť zapůsobilo, nebo máte pocit, že jde o zlepšení, dokonce i na IOTA?

DS: Od té doby, co IOTA nastartovala éru „za hranicí Blockchainu“, očividně v kryptosféře existovaly některé nové přístupy, ale zatím jsou to většinou pokusy o napodobování, triky a poloviční opatření. IOTA je zatím jedinou distribuovanou knihou bez oprávnění k řešení poplatků, centralizace a omezení měřítka. Několik měsíců poté, co jsme oznámili IOTA, se kryptoprostor bohužel rozpadl do mizerného stavu rychle zbohatnout ICO a placené propagace bez obsahu. Vyrazili jsme s cílem interoperability tam, kde to dává smysl. Chceme spolupracovat s kýmkoli, v co stále pevně věříme. Avšak vzhledem k naprosté velikosti peněz v kryptoměně nyní existuje neustálá rivalita mezi projekty, které by mohly mít prospěch z prosté synergie. Pro mnoho lidí to už není o technologii nebo vizi. IOTA je v současné době jediným projektem, o kterém vím, že postupuje k základním prvkům jak z technologického hlediska, tak stejně zásadního ohledně přijetí v reálném světě, proto se na něj zaměřuji laserem.

CT: Co si myslíte, že byly dosud nejdůležitějšími body IOTA – hlavními úspěchy – od první fáze jejího spuštění v červenci 2016?

DS: Pokud bych měl pár objasnit, byl by to především Tangle fungující podle plánu, a to i navzdory docela agresivním pokusům o útok. Zadruhé, chci zdůraznit fantastický tým, který jsme dali dohromady a nadále ho dáváme dohromady. Pro projekt je zásadní mít přední světové vývojáře a poradce a něco, co mnoho projektů považuje za druhořadé, ale provedení je všechno. Zatřetí musím zmínit Data Marketplace, které pro mě ztělesňuje vražedné aplikace, a skutečnost, že jsme získali tolik předních světových společností podílejících se na zkoumání jeho potenciálu, je významnou výhrou pro cíle IOTA. A konečně registrace a schválení nadace IOTA jako první a jediné v Německu jako hlavní vrchol, který povýší projekt IOTA na bezkonkurenční úroveň týkající se gravitací a potenciálu.

CT: Jaký je účel nadace IOTA, která byla nedávno spuštěna? Pokud se dočteme, je to jen k další podpoře obchodních zájmů IOTA. To neodporuje cíli neziskové organizace a tomu, čeho vlastně dosahuje?

DS: Role nadace IOTA bude spočívat ve vývoji, údržbě a podpoře přijetí. Dosahováno prostřednictvím stravovacích služeb pro vývojovou komunitu se správnými nástroji, knihovnami, výukovými programy atd., Jakož i asistencí začínajícím a konglomerátům při rozběhu a zkoumání nových obchodních modelů a zabezpečení IOTA v jejich již existujících službách a produktech. . Je to zcela neutrální a nezisková organizace, jejímž jediným cílem je prosazovat přijetí IOTA jako neutrálního standardu. Chcete-li však dosáhnout toho, že musíte spolupracovat se skutečnými spotřebiteli této technologie, příliš mnoho projektů v kryptosféře si myslí, že „pokud to postavíte, přijdou“, ale realita je jiná. V IOTA považujeme adopci především za klíčovou metriku úspěchu, a proto je tak důležité mít specializovanou entitu, která se o to postará. Rozhodli jsme se ji založit v Německu, což se nejvíce považovalo za nemožné, právě proto, že chceme přísný dohled a gravitace, které přináší, to je něco, co považujeme za zásadní pro IOTA a krypto obecně, jít nad rámec fór a základní experimenty a do prostředí připravených na výrobu.

CT: Jdeme daleko dozadu; ve skutečnosti společnost Iinte poprvé pokryla společnost Iintelegraph v říjnu 2015, poté jsme uvedli spuštění beta verze a hlavní spuštění IOTA v roce 2016. Jak jste prošli dlouhou cestou, cítíte způsob, jakým komunikujete s médii a novináři – a jejich postoj k IOTA se za ta léta změnil?

DS: Je skutečně neskutečné si myslet, že Země obkroužila Slunce více než dvakrát od prvního rozhovoru s vámi, který, jak věřím, měl několik tisíc přečtení, nyní jsou vždy přečteny desítky tisíc. Určitě došlo v médiích k posunu v přístupu k IOTA. Na začátku jsme byli bráni vážně hlavně proto, že jsme se v minulosti osvědčili vynalézáním plného Proof of Stake a průkopníkem mnoha případů použití Blockchain 2.0, jako je dodavatelský řetězec, hlasování, IoT, decentralizované burzy a tržiště. Ale lidé byli stále (přirozeně) extrémně skeptičtí vůči našim tvrzením, že technologie distribuované účetní knihy musí jít nad rámec Blockchainu. Jen velmi málo z nich dokázalo pochopit, jak Tangle vůbec fungoval, a v té době ještě nikdo v praxi neviděl naše předvídané problémy s poplatky a přetížením Blockchainu. Nyní, když se lidé s těmito problémy potýkali a byli svědky práce Tangle a viděli jeho meteorické přijetí, jsou novináři mnohem zvídavější a mají pocit, že je jejich povinností jako novinářů pokrýt tuto technologii.

CT: Jaká další bomba plánuje IOTA odhodit? Nějaké novinky z révy vinné – co očekávat od IOTA v blízké budoucnosti?

DS: Haha, bomba Q (vnitřní vtip v komunitě). 2016-2017 bylo vše o položení základů na technologické, adopční a povědomí straně. Rok 2018 bude o dozrávání organizace a přípravě výroby technologie. Hledáme najmutí 50–100 nových členů týmu do roku 2018 a usilujeme o to, aby byl připraven protokol výroby a do konce roku 2018 jsme zahájili standardizační postupy. IOTA se stala známou vydáváním kolosálních zpráv, a to se nezastaví, ale pro nás je zásadní, aby se lidé nestali „oznamovacími ďábly“, IOTA je snahou místních občanů s otevřeným zdrojovým kódem, lidé se musí soustředit spíše na to nejdůležitější, než jen hledat další oznámení. Fiending pro další novinky, které by mohly zvýšit cenu, je starostí, kterou trpí každý krypto projekt, ale snažíme se ji omezit uplatněním poměrně přísné politiky, pokud jde o spekulace a kopání informací na humbuk. Nejprve technologie a vize, pokud jsou správně provedeny, pak následuje prosperita.

CT: Pro lehčí poznámku, píšete vlastně všechny ty blogy IOTA sami?

DS: Existuje několik, na které všichni poskytujeme informace, ale pro většinu lidí jsem dostal asi pět blogových příspěvků, které jsou z 90 procent hotové, stejně tak můj spoluzakladatel Dominik Schiener, stejně jako další klíčoví vývojáři a zakladatelé. Nyní, když je nadace na místě a můžeme najmout ty správné lidi, kteří budou delegovat specializované úkoly, doufám, že konečně budeme mít více času na vytvoření kvalitnějšího obsahu, který objasní vizi a technologii pro všechny, což usnadní pochopení to vše, zejména pro nováčky.

CT: Děkuji!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me