Domovní a senátní daňové účty zabíjejí kryptoměnu „Like Kind“: Odborný blog

Expert Blog je nová řada článků společnosti Cointelegraph od lídrů krypto průmyslu. Pokrývá vše od technologie Blockchain a kryptoměn po regulaci ICO a investiční analýzu. Pokud se chcete stát naším hostujícím autorem a nechat se zveřejnit na Cointelegraph, pošlete nám e-mail na adresu [email protected]

Obecně řečeno, a 1031 výměna (nazývaná také burza podobného druhu nebo Starker) je výměna jednoho obchodního nebo investičního aktiva za jiný. Podle amerického daňového zákoníku je většina swapů zdanitelné jako prodej. Ve skutečnosti se IRS aktivně vydal po barterové komunitě a snažil se zdanit zboží a služby, které jsou vyměňovány.

Oddíl 1031 je výjimkou z pravidla, že swapy jsou obecně plně zdanitelné. Pokud se vám podaří přijít do 1031, nebudete mít v době výměny žádnou daň, nebo daň omezenou. Ve skutečnosti můžete změnit formu své investice, aniž byste (jak to vidí IRS) vyplacení nebo uznání kapitálového zisku. Tímto způsobem bude vaše investice nadále růst, s odložením daně. Pokud se kvalifikujete, není omezeno, kolikrát a jak často můžete 1031 udělat.

Primárně se používá pro nemovitosti

Velké developerské společnosti v oblasti komerčních nemovitostí to dělají pořád. Mysli na Donalda Trumpa.

Můžete převést zisk z jednoho kusu investiční nemovitosti do druhého, do jiného a dalšího. Ačkoli z každého swapu můžete mít zisk, vyhýbáte se dani, dokud o mnoho let později skutečně neprodáte za hotovost. Doufejme, že poté zaplatíte pouze jednu daň při dlouhodobé míře kapitálových zisků.

Vzhledem k tomu, že IRS říká, že kryptoměna je majetkem a nikoli měnou, swapy pod 1031 by měly být v pořádku, že? Ne tak rychle – to, zda 1031 platí pro kryptoměnu, je diskutabilní. Ale debata nemusí být relevantní mnohem déle, protože obě Účet za daň z domu a Senátní daňový zákon navrhnout omezení 1031 výměn pouze na nemovitosti.

Realitní průmysl si velmi povzdechl, že pro ně bylo vedeno 1031 burz. Ve skutečnosti je drtivá většina z 1031 burz nemovitostí. Některé výměny osobního majetku (řekněme obraz) se však mohou kvalifikovat. Výměny korporátních akcií nebo zájmů partnerství se však nekvalifikují. Na druhou stranu, společné zájmy nájemce (někdy nazývané TIC) v oblasti nemovitostí ano.

Většina výměn musí být pouze „podobného druhu“ – záhadná fráze, která neznamená to, co si myslíte, že to znamená. Můžete vyměnit bytový dům za surovou půdu nebo ranč za nákupní centrum. Klasicky výměna zahrnuje jednoduchou výměnu jedné nemovitosti za druhou mezi dvěma lidmi.

Zpožděné výměny

Ale šance na nalezení někoho s přesnou vlastností, kterou chcete, kdo chce přesnou vlastnost, kterou máte, je malá. Z tohoto důvodu je drtivá většina burz zpožděna nebo burzy „Starker“ (pojmenované pro daňový případ, který je umožňoval). Při zpožděné výměně potřebujete prostředníka, který drží hotovost poté, co „prodáte“ svou nemovitost a použije ji k „zakoupení“ náhradní nemovitosti za vás.

Tato výměna tří stran je považována za swap. Zprostředkovatel musí splňovat řadu požadavků. To je jeden z důvodů, proč se zpožděné směny kryptoměny nemusí kvalifikovat. Při zpožděné výměně musíte také dodržovat dvě pravidla časování.

Jakmile dojde k prodeji vaší nemovitosti, zprostředkovatel obdrží hotovost. Potom do 45 dnů od prodeje nemovitosti musíte písemně určit náhradní nemovitost zprostředkovateli s uvedením nemovitosti, kterou chcete získat. Druhé pravidlo časování ve zpožděné výměně se týká zavírání.

U nové nemovitosti musíte zavřít do 180 dnů od prodeje staré. Všimněte si, že dvě časová období běží souběžně. To znamená, že začnete počítat, až bude prodej vaší nemovitosti ukončen. Pokud náhradní službu určíte přesně o 45 dní později, do uzavření náhradní služby vám zbývá 135 dní.

Možná vám zbude hotovost poté, co zprostředkovatel získá náhradní nemovitost. Pokud ano, zprostředkovatel vám ji vyplatí na konci 180 dnů. Tato hotovost – známá jako „boot“ – bude zdaněna jako částečný výtěžek prodeje z prodeje vaší nemovitosti.

Musíte vzít v úvahu hypoteční úvěry nebo jiný dluh na nemovitost, které se vzdáte, a jakýkoli dluh na náhradní nemovitosti. Pokud nedostanete zpět peníze, ale vaše odpovědnost se sníží, bude to také považováno za hotovost. Existuje mnoho pastí, které mohou vykolejit bezcelní zacházení.

A co kryptoměna?

Dokud se zákon nezmění, co 1031 výměn kryptoměny? IRS byl o to požádán, ale zatím zůstal matkou. Někteří držitelé kryptoměny pravděpodobně mohou říci, že drží svoji kryptoměnu pro své podnikání nebo pro investice. Ve skutečnosti se kvalifikátor využití investic jeví jako snadný.

Daleko tvrdší překážkou však je, zda vyměňují za majetek podobného druhu. Přímý bitcoin za výměnu bitcoinů může být v pořádku. Bitcoin pro obchod Ripple nebo Ethereum se ale nemusí kvalifikovat. Oddíl 1031 se nevztahuje na obchody s akciemi nebo dluhopisy a IRS by se na to mohl spolehnout, pokud jde o odstranění jakéhokoli mezidruhového obchodu s kryptoměnou.

Na druhou stranu by se dalo namítnout, že různé druhy kryptoměny jsou trochu podobné různým druhům zlatých mincí. Pokud se kvalifikuje výměna jednoho typu zlaté mince za jiný, proč ne swapy kryptoměny? Jednou pravděpodobnou odpovědí IRS však může být to, že pokud vyměníte, řekněme, Ripple za bitcoin, je to opravdu spíš jako vyměnit stříbro za zlato nebo naopak.

Stříbro za zlato by bylo zdanitelné, takže IRS může říci, že by měla být také mezidruhová výměna kryptoměny. Mnoho pozorovatelů si myslí, že takto by IRS vyšel. Ale IRS to zatím neřekla. Některé z těchto otázek tedy představují riziko.

O riziku a podávání zpráv

Jak velké jsou zisky, které doufáte chránit, a jakou šanci jste ochotni využít? Kromě těchto otázek je třeba se zabývat pravidly daňového výkaznictví. Abyste mohli říci, že jste splnili pravidla, musíte ve svém daňovém přiznání požádat o zacházení podle článku 1031.

Mohlo by se zdát lákavé nevykazovat swapy kryptoměny a zkusit letět pod radarem. Ale pro ty, kteří se pokoušejí použít 1031, by podle mého názoru byla chyba v hlášení chybou. Na 1031 se nemůžete kvalifikovat, pokud si ji nevyžádáte. Pokud chcete vidět, co musíte nahlásit IRS v daňovém přiznání, podívejte se Formulář IRS 8824.

Jak sněmovna, tak senátní daňové účty požadují, aby byla část 1031 omezena pouze na nemovitosti. Tyto dva daňové doklady jsou plné kontroverzí, ale ne nad tento bod. V tomto smyslu nemusí být debaty o 1031 burzách kryptoměny příliš relevantní.

Bio: Robert W. Wood je daňový právník zastupující klienty po celém světě z kanceláří Wood LLP v San Francisku (www.WoodLLP.com). Je autorem mnoha daňových knih a často píše o daních pro Forbes.com, Daňové poznámky a další publikace.

Zřeknutí se odpovědnosti: Tato diskuse není zamýšlena jako právní rada a nemusí nutně představovat názory společnosti Cointelegraph.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me